Základní škola J.A.Komenského a Mateřská škola

Přerov - Předmostí, Hranická 14

Připravujeme

Z důvodu nemoci se bowling odkládá. 

Náhradní termín je 14. 3. 2015 ve stejný čas


Projekt školy - MINIPODNIKY


Více informací k projektu MINIPODNIKY naleznete ZDE

Středisko volného času

Veškeré zprávy z akcí SVČ 

naleznete zde


Sbíráme
Era pomáhá regionům


Je tu podzim a pomalu se blíží zima

Všude kolem nás příroda mění své zbarvení a i my v družině jsme vytvářeli podzimní obrázky, kterými jsme pak ozdobili třídy a chodbu. Někteří se pokoušeli vytvářet z nasbíraných kaštánků zvířátka a postavičky. S dětmi z 1. oddělení jsme se rozhodly, že pro ptáčky připravíme netradiční krmítka z pomeranče. Je to velice jednoduché a přitom se i dobře nabaštíme. 

Podzimní tvoření - foto zde

Tvorba ptačích krmítek - foto zde                                                                      Bc. Jolana Frieberová


Máme stále, co dělat

Když je venku škaredě, máme spoustu věcí, kterým se v družině věnujeme. Čteme si knížky, zpíváme, malujeme, tvoříme. Holky si zatancují, kluci raději staví dráhu pro auta. Skládáme puzzle, hrajeme společenské hry, pomáháme paním vychovatelkám s výzdobou třídy, chodeb i nástěnky. A když můžeme, uděláme si drobné úkoly do školy. Takže super chvíle v družině.

Foto zde 

Ale úplně nejraději chodíme ven, kde si zaskotačíme na hřišti s balonem, kopanou a jiných míčových hrách. Nebo jen tak veselení na dětském hřišti s houpačkami a skluzavkou. Rádi podbíháme pod lanem nebo přeskakujeme přes švihadlo. Paní vychovatelky nám někdy připravují soutěže. Snažíme se zdokonalit v házení ringa a snad brzy příjde i na slíbené ragby :) . 

Foto zde

Za všechny děti z družin sepsaly děti 1. oddělení
(Bc. Jolana Frieberová)

                        Návštěva Biosu - Naši ptáci

Dne 31.10.2014 jsme s 2. oddělením družiny navštívili SVČ BIO v rámci EVO. Když jsme se převlékli, šli jsme do sálu, kde nás přivítal pán. Nejdříve jsme si ukazovali naše ptáky na plakátech (volavku, čápa, bukače, kormorána ...).  Potom nám pán pustil video o kormoránech, abychom poznali jjich zvyky. Např. jak si suší peří (nemají olejovou žlázu) nebo jak se chladí. Stejným způsobem jsme poznali volavky (popelavou, bílou, kvakoše, bukáčka, bukače a na konec kolpíka) a čápy (byli ještě před kolpíkem).
Po povídání o ptácích nás pán zavedl nahoru k teráriím. Tam jsme si prohlédli živého pavouka lovčíka, hada korálovku, hroznýše královského a leguána zeleného. Setkání  se zvířaaty se nám moc líbilo, těšíme se na příští návštěvu.
                                                                                                      Lukáš Parolek 4.B - 2. odělení
                                                                                                               (Miluše Karolová)

Foto z návštěvy zde