Základní škola J.A.Komenského a Mateřská škola

Přerov - Předmostí, Hranická 14

Připravujeme

Z důvodu nemoci se bowling odkládá. 

Náhradní termín je 14. 3. 2015 ve stejný čas


Projekt školy - MINIPODNIKY


Více informací k projektu MINIPODNIKY naleznete ZDE

Středisko volného času

Veškeré zprávy z akcí SVČ 

naleznete zde


Sbíráme
Era pomáhá regionům


ZPRÁVY Z LYŽÁKU

První zprávy z lyžáku jsou pozitivní. Všichni jsou v pořádku, najezení a lyžují s radostí.

Foto část 1. zde

Úspěšný detektiv

Na 150 minut se stal detektivem žák 9.B naší školy Jan Zádrapa. V pátek 13.2. 2015 v laboratořích SPŠ chemické v Hranicích zkoumal složení převáženého zboží, nebezpečné látky mezi zahrádkáři, složení materiálu na korbě auta nebo třeba obyčejnou baterii. Reprezentoval totiž naši školu v soutěži "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR". A že se role detektiva zhostil s přehledem je poznat ze skvělého umístění - mezi soutěžícími obsadil 3. místo, které mu zajistilo hodnotnou cenu a  postup do celostátního finále soutěže. To se uskuteční 11. června 2015 na Univerzitě Pardubice.
Za skvělou reprezentaci školy děkujeme a v červnu budeme držet palce!

Mgr. Romana Oulehlová

Oficiální zprávaze SPŠ Hranice -   zde

Více fotografií naleznete - zde

Život na Hané a Záhoří


Ve dnech 12. a 13. února byl pro sedmáky v Muzeu Jana Amose Komenského připraven program o životě našich předků. S paní průvodkyní Trlidovou jsme prožili "hanácký" rok a oslavili jsme tak svatbu, příchod miminka, zažili jsme masopustní rej a seznámili se s pracovními nástroji.  Vyzkoušeli jsme si techniku barvení látek tzv. modrotisk a měli jsme možnost osahat si kroj. Během prohlídky jsme si v nářečí vyslechli humorné historky, takže nebyla nouze o dobrou zábavu.
Foto zde.
Mgr. Barbora Složilová

A že nás to  bavilo...

V hodinách literatury jsme se seznámili s některými význačnými osobnostmi našich dějin. Velmi nás zaujala postava panovníka Karla IV.
Že si čteme ukázky, na tom není nic zvláštního, ale že si tak trochu zahrajeme i divadlo, to by mohlo někoho překvapit... Inspirovala nás ukázka z dramatu Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně.
Zjistili jsme, že zvládnout zpaměti text, mluvit srozumitelně, hlasitě a přidat nějaké přirozené gesto, není úplně jednoduché.Ovšem po kritických poznámkách režiséra jsme to všichni zvládli na jedničku. Někteří z nás si dokonce připravili i jednoduché kostýmy a rekvizity.
Foto zde.
Mgr.Barbora Složilová

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Ve středu 4. února se na SPŠ chemické v Hranicích uskutečnilo 2. kolo soutěže "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR". Naši školu zastupovali žáci 9. ročniku Daniela Petrů, Tomáš Bucher a Jan Zádrapa. Soutěžního klání ze zúčastnilo celkem 65 žáků z 22 základních škol a naši žáci dosahli výborné umístění:
Tomáš Bucher - 2. místo
Jan Zádrapa - 10. místo
Daniela Petrů - 14. místo

Tomáš Bucher a Jan Zádrapa postupují do dalšího - regionálního kola, které bude zaměřené na praktické činnosti v laboratoři a bude se konat v pátek, 13. 2. 2015 opět na Střední průmyslové škole v Hranicích.

http://mladychemikcr.cz/