Základní škola J.A.Komenského a Mateřská škola

Přerov - Předmostí, Hranická 14

Připravujeme

Z důvodu nemoci se bowling odkládá. 

Náhradní termín je 14. 3. 2015 ve stejný čas


Projekt školy - MINIPODNIKY


Více informací k projektu MINIPODNIKY naleznete ZDE

Středisko volného času

Veškeré zprávy z akcí SVČ 

naleznete zde


Sbíráme
Era pomáhá regionům


NESMÍME  ZAPOMENOUT

Výstavou s tímto názvem vrcholil několikaměsíční projekt žáků 9.A zaměřený na téma holocaustu. Tento projekt měl několik fází. Už od října deváťaci pracovali na zpracování povinné četby. Měli na výběr z knih Hanin kufřík, Deník Otty Wolfa, Deník Anny Frankové, Smrt je mým řemeslem, komiks Maus, Hodina tance a lásky, Romeo, Julie a tma, Klid je síla a Modlitba za Kateřinu Horowitzovou. Předem dostali několik otázek, zásadní byla ale jejich vlastní četba a pocity. Podle svého výběru pak dále ve skupinách zpracovávali své knihy a následně je prezentovali v lednu před ostatními spolužáky. Po prezentaci vždy proběhla diskuse, kdy se ostatní mohli ptát na pocity, které se k četbě vztahovaly.

V lednu pak následovalo téma Holocaust i v dějepisných hodinách. Žáci si doplnili konkrétní informace, někteří zavzpomínali na návštěvu Osvětimi, kterou se školou absolvovali v předešlých letech.  Zhlédli film Musíme si pomáhat a viděli také několik dokumentů, například Hitler, Stalin a já nebo Doktor smrt o osvětimském „lékaři“ Mengelem. V jedné hodině pracovali s dobovými portréty, kdy měli podle fotografie napsat fiktivní životní příběh fotografovaného a rozdělit je do tří skupin – Oběti, Zločinci a Zachránci a pak jim byla předložena konkrétní fakta o životě portrétovaných.

Ke dni 27. lednu, což je Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a připomíná osvobození Osvětimi Rudou armádou v roce 1945, se vztahovala závěrečná aktivita – příprava shora uvedené výstavy.

Ve skupinách se věnovali tématům Historie židovského národa, Symboly, Synagogy, Davidova hvězda, Norimberské zákony, Terezín, Osvětim, Kam zmizeli?, Filmy a dokumenty, Zemřeli v koncentračních táborech, Zachránci a Co jsme četli…. Z uvedených prací, získaných materiálů, zapůjčených i vlastních knih pak připravili výstavu pro ostatní žáky a pedagogy školy.

Výstava trvala do 30. ledna, navštívil ji celý 2. stupeň a starší žáci stupně prvního. Fotografie si můžete pohlédnout také na tomto webu.

A hlavní motto:

ZLO JE JAKO PLEVEL. NECHÁME-LI JEJ VOLNĚ RŮST, NAJDEME JEJ ZA CHVÍLI NA KAŽDÉ MEZI.“

                                                                                   Mgr. Michaela Jančová

Foto z projektu zde

A samotné ohlasy žáků 9.A:

Projekt byl zajímavý. Není to zrovna veselá událost, ale musíme o tom vědět. Tereza

Líbila se mi povinná četba a dokumenty. Katka a Lea

Hodně jsem se poučil ohledně tématu Šoa. Martin

Mně osobně se projekt líbil. Ty fotografie i záběry byly opravdu někdy nechutné, ale alespoň si to dokážu představit a přiblížit, tu hroznou dobu. Petr

Mně se projekt velmi líbil a jsem rád, že takové věci ve škole děláme. Téma Válka mne hodně baví a tímto se mi dost věcí osvítilo a otevřelo, jak se věci mají. Petr

Na tohle by se nemělo zapomenout. Jana

Zamlouvalo se mi, jak jsme pracovali a myslím, že se nám to povedlo. Tomáš a Tomáš

Dozvěděl jsem se hodně o židovském národě. Marek

Design by Ivanek --- www.webkrom.cz

Copyright © 2013. All Rights Reserved.                    Školní Email